19/09/2014 Prvi sastanak likovne sekcije i sekcije Šapica u ovoj školskoj godini

U subotu 13.09.2014. održan je prvi sastanak likovne sekcije i sekcije Šapica u ovoj školskoj godini. Tema druženja su bile kuce i mace. Našem druženju su se ovog puta pridružile dve male mace.

Clanovi likovne sekcije su fotoaparatom i mobilnim telefonom prvo napravili fotografije maca iz razlicitih uglova i u razlicitim pokretima, koje su im pomogle da u tehnici po izboru (crtackoj,slikarskoj ili vajarskoj) urade likovni rad na ovu temu.

Svi ucenici su uživali u posmatranju, maženju, držanju, nošenju i igranju ovih maca, takode i u izradi likovnog rada.

Kroz ovo druženje ucenici su takodje naucili osnove odgovornog vlasništva, kako se maca cuva u stanu, njene osobine, navike, osnovna pravila komunikacije sa kucama i macama, kao i kako da razvijamo kod dece ljubav prema životinjama i da se humano odnosimo prema njima.

Slike sa ovog druženja možete pogledati ovde.

Nastavnice Snežana Gut i Monika Juhas-Vucic